Strona główna  STRONA GŁÓWNA    Wyślij e-mail  WYŚLIJ E-MAIL

Terapia zajęciowa

Terapia Zajęciowa

Terapia zajęciowa to rodzaj usprawniania pracą. Mieszkańcy oprócz usprawniania ruchowego uczestniczą w zajęciach terapeutycznych w dostosowanych do tego celu pracowniach. Celem zajęć jest rozwijanie u podopiecznych nowych zainteresowań, a także ćwiczeń sprawności manualnej oraz rozwijanie wyobraźni.

Terapia zajęciowa, która znajduje się na terenie Domu, składa się z pracowni plastycznej, pracowni relaksacyjno-muzycznej, pracowni stolarskiej, kącika bibliotecznego oraz sali gimnastycznej o dużej powierzchni.

W pracowniach wykonują elementy potrzebne wszystkim. Są to : ramki do obrazów, stojaki do stroików świątecznych, robienie obrazów ze sznurka, malowanie na szkle, szycie maskotek, odlewanie i malowanie elementów z gipsu, wykonywanie stroików i kartek świątecznych.


Prace naszych mieszkańców ozdabiają pomieszczenia domu.

Oprócz tego bierzemy udział w wystawach i różnego rodzaju przeglądach.

Mając na uwadze czynniki wpływające negatywnie na samopoczucie  osób mieszkających  w Domu, organizowane są różne formy wsparcia a także częste wycieczki i imprezy kulturalne (występy, ogniska, zabawy, przeglądy artystyczne, wystawy).
 

Zobacz galerię
<br />
<b>Notice</b>:  Undefined index: nazwa_fo in <b>/home/users/dpsmodrzewiec/public_html/templates/pl/podstrona.html</b> on line <b>41</b><br />

Ogród przed budynkiem

więcej »

Dom Pomocy Społecznej w Modrzewcu

więcej »